1000 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 1000 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 1000 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! 1000 TL ve Üzeri Tüm Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz!

Gizlilik Sözleşmesi

GİZLİLİK POLİTİKASI

 

Gizlilik Yükümlülüklerimiz

 

Lovena de Paris (" Lovena de Paris "), Türkiye Cumhuriyeti Anayasası Kişisel Verilerin Korunma Kanunu tarafından yönetilmektedir. Uygulamalar, kişisel bilgilerin Lovena de Paris tarafından nasıl işlendiğini düzenler.

 

'Kişisel bilgiler', kimliği belirli bir kişi veya makul şekilde tanımlanabilir bir kişi hakkında bilgi veya görüş anlamına gelir. Lovena de Paris'in Gizlilik Politikası, Lovena de Paris tarafından toplanan ve / veya tutulan kişisel bilgiler için geçerlidir.

 

Bu Gizlilik Politikası aynı zamanda Tüketici hakları ilgili 'kişisel verileri' Genel Veri Koruma Yönetmeliği uyarınca gerektiği şekilde nasıl işlediğimizi de açıklamaktadır. Bu politikayı düzenli olarak gözden geçireceğiz ve zaman zaman güncelleyebiliriz.

 

Topladığımız ve Tuttuğumuz Kişisel Bilgi Türleri

 

Ürünlerimizi, hizmetlerimizi ve müşteri desteğimizi sağlamak için kullanıcılarımız hakkında kişisel bilgiler topluyoruz. Ürünlerimiz, hizmetlerimiz ve müşteri desteğimiz, web siteleri, telefon uygulamaları, e-posta ve telefon dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere birçok platform aracılığıyla sağlanmaktadır. Etkileşim kurduğunuz belirli platform ve ürün, hizmet veya destek, topladığımız kişisel verileri etkileyebilir.

 

Tarafımızdan talep edilen, toplanan ve işlenen tüm bilgiler, sizi belirli bir gerçek kişi olarak tanımlamadığı için "Kişisel Bilgi" değildir. Bu, diğer kullanıcılarla paylaşmak amacıyla bize sağladığınız "Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğin" çoğunluğunu içerecektir. Bu tür "Kişisel Olmayan Bilgiler" bu gizlilik politikası kapsamında değildir. Bununla birlikte, kişisel olmayan bilgiler toplu olarak kullanılabileceğinden veya mevcut kişisel bilgilerle bağlantılı olabileceğinden; bu formda olduğunda kişisel bilgi olarak değerlendirilecektir. Bu nedenle, bu gizlilik politikası şeffaflık adına her iki tür bilgiyi de listeleyecektir.

 

Bazı durumlarda kullanıcılar, bizden istemeden veya belirli türdeki bilgilerin toplanması amaçlanmayan yollarla kişisel bilgileri bize sağlayabilir. Bu verileri korumak için makul adımlar atabilirken, kullanıcı sistemlerimizi, süreçlerimizi ve kontrolümüzü atlamış olacak ve bu nedenle sağlanan bilgiler bu gizlilik politikasına tabi olmayacaktır.

 

Bazı durumlarda, kullanıcılar bize kontrolümüz dışındaki platformlar üzerinden kişisel bilgiler sağlayabilir; örneğin sosyal medya veya forumlar aracılığıyla. Tarafımızdan toplanan herhangi bir bilgi bu Gizlilik Politikasına tabi olmakla birlikte, iletildiği platform kendi Gizlilik Politikasına tabi olacaktır.


 

Kişisel bilgileri nasıl topluyoruz?

 

Bize özel olarak verdiğiniz bilgiler:

 

Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanırken sizden belirli türlerde kişisel bilgiler vermeniz istenebilir. Bu, web sitemiz, uygulamalarımız, telefon numaranız, formlarımız veya proje mesajlarınız aracılığıyla olabilir. İstediğimiz kişisel bilgileri nasıl kullanacağımızı açıklamak için size o sırada bir Toplama Bildirimi vereceğiz. Bildirim yazılı olarak çerezler politikası kısmında pop-up olarak karşınıza çıkacaktır.

 

Aşağıdaki bilgileri talep edebilir, toplayabilir veya işleyebiliriz:

 
 • Hesap Ayrıntıları - kullanıcı adı, şifre, profil resmi.

 • İletişim Bilgileri  - e-posta adresi, telefon numarası.

 • Konum Ayrıntıları - fiziksel adres, fatura adresi, saat dilimi.

 • Kimlik Ayrıntıları - tam ad, kimlik kanıtı (örn. Ehliyet, pasaport), adres kanıtı (örn. Elektrik faturası), kullanıcının fotoğrafı.

 • Mali Bilgiler - kredi kartı ayrıntıları, banka havalesi ayrıntıları, ödeme işlemcisi ayrıntıları, vergi numaraları.

 • Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik - proje açıklamaları ve ekler, teklif açıklaması, kullanıcı profilleri, kullanıcı incelemeleri ve ekleri, kullanıcı mesajları vb.

 

Başkalarından Topladığımız Bilgiler:

 

Kullanıcılar, kişisel bilgileri toplamak için diğer platformlardaki hesaplarına bağlanmamıza izin verebilir. Buna Facebook, LinkedIn ve Google dahildir ancak bunlarla sınırlı değildir. Toplanan bilgiler bu Gizlilik Politikasına tabi olacaktır. Kullanıcılar, diğer platformdaki erişimimizi kaldırarak veya destek ekibimizle iletişime geçerek diğer platformlardan veri toplamamızı engelleyebilir.

 

Kullanıcılar, e-posta adresi gibi iletişim bilgilerini sağlayarak kullanıcı olmayanları platformumuza davet etme olanağına sahiptir. Bu durumlarda, kullanıcı olmayanlarla iletişime geçmek ve davet sistemlerinin kötüye kullanılmasını önlemek için bilgiler tarafımızdan toplanacak ve saklanacaktır. 3. şahıslarla asla paylaşılmayacaktır.

 

Ödeme sağlayıcınız, toplayabileceğimiz veya işleyebileceğimiz ödemeyle ilgili bilgileri iletebilir.

 

Bazı durumlarda, kullanıcıların kişisel bilgileri halka açık kaynaklardan toplanabilir.

 

Aşağıdaki bilgileri toplayabilir veya işleyebiliriz:

 

 • Temel Ayrıntılar- kullanıcı adı, profil resmi.

 • İletişim Bilgileri  - e-posta adresi, telefon numarası.

 • Konum Ayrıntıları - Fiziksel Adres, fatura adresi, saat dilimi.

 • Finansal Bilgiler - ödeme hesabı ayrıntıları (ör. e-posta adresi ve fiziksel adres) ve banka havalesi ayrıntıları.

 • Kişi listesi - e-posta sağlayıcı adres defteri.

 • Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik - kullanıcı profili.

 

Hizmetimizi kullanırken topladığımız bilgiler:

 

Sağladığımız ürünler, hizmetler ve müşteri desteği dahil olmak üzere kullanıcılarımızla kurduğumuz etkileşimlerin kayıtlarını tutuyoruz. Bu, bir kullanıcının bir sayfayı görüntülemesi veya bir düğmeyi tıklaması gibi kullanıcılarımızın platformumuzla kurduğu etkileşimleri içerir.

 

Belirli ürünleri veya hizmetleri sunmak için, cihazınızda mevcut olduğunda GPS koordinatlarınızı pasif olarak toplayabiliriz. Akıllı telefonlar gibi çoğu modern cihaz, platformumuz bu verileri istediğinde bir izin isteği gösterecektir.

 

Bizimle iletişime geçtiğimizde, iletişime özgü kişisel bilgileri toplayabiliriz. Örneğin, e-posta yoluyla iletişime geçilirse, kullanılan e-posta adresini toplarız.

 

Aşağıdaki bilgileri toplayabilir veya işleyebiliriz:

 
 • Meta veriler-IP adresi, bilgisayar ve bağlantı bilgileri, yönlendiren web sayfası, standart web günlüğü bilgileri, dil ayarları, saat dilimi vb.

 • Cihaz Bilgileri - cihaz tanımlayıcı, cihaz tipi, cihaz eklentileri, donanım yetenekleri vb.

 • Konum - GPS konumu.

 • Eylemler - görüntülenen sayfalar, tıklanan düğmeler, görüntüleme süresi, arama anahtar sözcükleri vb.

 

Diğer sitelere bağlantılar:

 

Web sitemizde üçüncü taraf web sitelerine bağlantılar göreceksiniz. Bu bağlantılar bizden olabilir veya diğer kullanıcılar tarafından oluşturulmuş içerik olarak görünebilir. Bu bağlantılı siteler kontrolümüz altında değildir ve bu nedenle eylemlerinden sorumlu değiliz. Kişisel bilgilerinizi başka bir web sitesi aracılığıyla sağlamadan önce, bu web sitesini ve gizlilik politikasını kullanmanın hüküm ve koşullarını incelemenizi tavsiye ederiz.

 

Kişisel Bilgileri Nasıl Kullanıyoruz?

 

Talep ettiğimiz, topladığımız ve işlediğimiz bilgiler, öncelikle kullanıcılara talep ettikleri ürün veya hizmeti sağlamak için kullanılır. Daha spesifik olarak, kişisel bilgilerinizi aşağıdaki amaçlar için kullanabiliriz:

 
 • Talep ettiğiniz hizmet veya ürünü sağlamak için;

 • Bir Kullanıcı Sözleşmesinin oluşturulmasını kolaylaştırmak için (daha fazla bilgi için bkz. Hizmet Koşulları);

 • Size teknik veya diğer desteği sağlamak için;

 • Hizmetlerimizle ilgili soruları yanıtlamak veya bir şikayete yanıt vermek;

 • İlginizi çekebilecek diğer programlarımızı, ürünlerimizi veya hizmetlerimizi tanıtmak için (bu tür iletişimlerden vazgeçmediyseniz);

 • Hata ayıklamaya, test etmeye ve platformlarımızı başka şekilde çalıştırmaya izin vermek;

 • Veri analizi yapmak, araştırma yapmak ve platformlarımızı başka şekillerde oluşturmak ve iyileştirmek;

 • Yasal ve düzenleyici yükümlülüklere uymak;

 • Başka türlü izin verilirse veya yasalarca gerekli kılınırsa; veya bu amaçlar için onayınızı geri çekmediğiniz sürece, sizin izninizle başka amaçlar için.

       

Kullanıcılarımızla ilgili kişisel bilgileri kullanacağımız 'yasal işleme' gerekçeleri şunlardır (ancak bunlarla sınırlı değildir):

 
 • Bir kullanıcı izin verdiğinde;

 • Kullanıcının taraf olduğu bir sözleşmenin ifası için gerektiğinde;

 • Yasal yükümlülüklerimize uymak için işlemenin gerekli olması durumunda;

 • Kullanıcılarımızın veya başka bir gerçek kişinin hayati çıkarlarını korumak için işlem yapılması gerektiğinde; işleme, meşru menfaatlerimiz doğrultusunda yapılır ve bu menfaatlerin kullanıcılarımızın haklarını ihlal etmediği durumlarda.

 

Kullanıcıları işlerle eşleştirmeye yardımcı olurken otomatik karar kullanırız. Bunun gerçekleşmesinin birincil yolu, kullanıcıları nasıl derecelendirdiğimizdir. Bu sıralamalar, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, kullanıcı etkinliği ve işlerin sonucu analiz edilerek üretilir; bu bağlamda, kullanıcı tarafından oluşturulan içerik, kullanıcıların işleri tamamlarken aldıkları yorumları içerecektir. Bu sıralama kılavuzları hakkında daha fazla bilgi topluluk makalelerimizde bulunabilir. Otomatik karar verme, potansiyel işleri kullanıcılarımıza önermek için ve pazar yeri güvenlik sistemlerimizin bir parçası olarak da kullanılır.

 

Kişisel Bilgileri İfşa Ettiğimizde;

 

Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız; kullanıcıların kişisel bilgileri, üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız tarafından 'bulutta' dahil olmak üzere Türkiye dışında bizim adımıza tutulabilir, aktarılabilir veya işlenebilir. Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız, talimatlarımız uyarınca kişisel bilgilerinizi yalnızca bizim adımıza kullanmakla yükümlüdür.

 

Üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarımız şunları içerir:

 
 • Bulut barındırma, depolama, ağ iletişimi ve ilgili sağlayıcılar,

 • SMS sağlayıcıları,

 • Ödeme ve bankacılık sağlayıcıları,

 • Pazarlama ve analiz sağlayıcıları,

 • Güvenlik sağlayıcıları,

 

Üçüncü Taraf Uygulamaları

Lovena de Paris API aracılığıyla, kullanıcıların üçüncü taraf uygulamalarına Lovena de Paris hesaplarına erişim izni vermesi mümkündür. Verilen izinlere bağlı olarak, bu uygulamalar bazı kişisel bilgilere erişebilir veya kullanıcıların adına işlem yapabilir. Bu üçüncü taraf uygulamaları bizim tarafımızdan kontrol edilmemektedir ve kendi gizlilik politikalarına tabi olacaktır. Kullanıcılar, ayarları aracılığıyla üçüncü taraf uygulamalarını verilerine erişmekten kaldırabilir.

 

Diğer İfşalar ve Transferler

 

Kişisel bilgilerinizi aşağıdaki amaçlarla üçüncü şahıslara da ifşa edebiliriz:

 
 • Talep ettiğiniz hizmet veya ürünü sağlamak için gerekirse;

 • Kolluk kuvvetleri tarafından mahkeme emirleri, mahkeme celpleri veya diğer bilgi talepleri doğrultusunda, başka türlü izin verilirse veya yasalarca gerekli kılınırsa; veya izninizle başka amaçlar için.

 

Kişisel Bilgilerinize Erişme, Bunları Düzeltme veya İndirme

 

Lovena de Paris'in hakkınızda tuttuğu kişisel bilgilere erişim talep etme hakkına sahipsiniz. Bir istisna geçerli olmadıkça, hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgileri makul bir süre içinde ve makul olmayan masraflar olmaksızın ücretsiz olarak görmenize izin vermeliyiz. Kişisel bilgilerin çoğuna hesabınıza giriş yaparak erişilebilir. Platform aracılığıyla erişilemeyen bilgilere erişmek veya üzerinizde tuttuğumuz tüm kişisel bilgileri taşınabilir bir veri biçiminde indirmek istiyorsanız, lütfen Gizlilik Görevlimizle iletişime geçin.

 

Ayrıca, hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgilerin düzeltilmesini talep etme hakkına da sahipsiniz. Tüm kişisel bilgileriniz kullanıcı ayarları sayfalarından güncellenebilir. Yardıma ihtiyacınız olursa lütfen müşteri desteğimizle iletişime geçin.

 

Diğer Haklarınızı Kullanmak

 

Lovena de Paris'in hakkınızda sahip olduğu kişisel verilerle ilgili olarak başka haklarınız da vardır, ancak hakları nasıl kullanabileceğiniz konusunda kısıtlamalar olabilir. Bu, büyük ölçüde sağladığımız ürün ve hizmetlerin doğasından kaynaklanmaktadır. Topladığımız verilerin çoğu, kullanıcılar arasındaki sözleşmeleri kolaylaştırmak, ödemeleri kolaylaştırmak ve pazarımızın meşru kullanıcıları için koruma sağlamak içindir - bu veri kullanımları aşağıdaki haklara karşı korunmaktadır.

 

Hakkınız var:

 
 • Otomatik karar verme veya profil oluşturma konusunda insan incelemesi isteme,

 • Doğrudan pazarlamayı devre dışı bırakma ve pazarlama için profil oluşturma,

 • Silme ve iptal,

 • İşlemenin geçici olarak kısıtlanması.

 

Otomatik karar verme / profil oluşturmanın insan tarafından incelenmesi - Sıralama algoritmalarımız söz konusu olduğunda, bu sıralama, kullanıcıların katıldığı pazarın temel bir parçası olduğundan, bu hakkı kullanmak mümkün değildir. Pazar güvenliğini etkileyen kararlar zaten insanlar tarafından gözden geçiriliyor.

 

Doğrudan pazarlama ve profil oluşturma - kullanıcılar, hangi e-postaları alacaklarını ayarlar sayfasından kontrol edebilir.

 

Silme - Kişisel bilgiler ve kullanıcı tarafından oluşturulan içeriklerin çoğu, kullanıcılar arasındaki sözleşmeleri desteklemek, finansal işlemleri belgelemek ve piyasanın diğer meşru kullanıcılarını korumak için kullanıldığından silinemez. Kişisel verilerle ilişkilendirilebilecek kişisel olmayan veriler söz konusu olduğunda, bunlar kişisel verilerden ya silinecek ya da başka bir şekilde anonim hale getirilecektir.

 

İşlemenin geçici olarak kısıtlanması - belirli koşullar altında, özellikle sahip olduğumuz kişisel verilerin doğru olmadığına inanıyorsanız veya bilgilerinizi işlemek için meşru gerekçelerimiz olmadığına inanıyorsanız, bu hakkı kullanabilirsiniz. Her iki durumda da bu hakkı gizlilik görevlimiz ile iletişime geçerek kullanabilirsiniz.

 

Yukarıda belirtilmediği sürece, kullanıcılar Gizlilik Görevlimiz ile iletişime geçerek yukarıdaki haklardan herhangi birini kullanabilir.

 

Gizlilik Görevlimiz ile İletişime Geçmek için;

 

Kişisel bilgilerinizi işleme şeklimiz hakkında bir sorunuz veya şikayetiniz varsa veya hakkınızda tuttuğumuz kişisel bilgilerle ilgili gizlilik haklarınızı kullanmak istiyorsanız, aşağıdaki şekilde Gizlilik Görevlimiz ile iletişime geçebilirsiniz:

 

E-posta ile:

ş[email protected] / [email protected]

 

Posta ile:

İzmir…………………...............................adresiniz

 

KVKK amaçları doğrultusunda, Gizlilik Görevlimiz aynı zamanda Veri Koruma Görevlimizdir. Bilginize.

 

Şikayetleri hızlı ve gayri resmi bir şekilde çözmeye çalışırken, resmi bir gizlilik şikayetine devam etmek isterseniz, şikayetinizi yazılı olarak Gizlilik Görevlimize, posta veya e-posta yoluyla yukarıdaki gibi iletmenizi rica ederiz. Resmi şikayetinizi aldıktan sonra 10 iş günü içinde kabul edeceğiz.

 

Gizlilik şikayetinizi memnuniyetinize göre çözmezsek, …………… numaralı telefondan ​​şikayette bulunabilirsiniz , Lovena de Paris adresinden çevrimiçi olarak şikayette bulunabilirsiniz. 
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...